Woal gładki

Oferowany przez nas woal gładki to lekka, półprzezroczysta tkanina poliestrowa. To materiał łatwy w układaniu. Pomimo niskiej gramatury woal jest odporny na uszkodzenia, nie odkształca się i nie deformuje. Jest też mało podatny na zaplamienie i łatwy w utrzymaniu czystości: można go prać w pralkach automatycznych, w temperaturze do + 40°C. Woal...

Oferowany przez nas woal gładki to lekka, półprzezroczysta tkanina poliestrowa. To materiał łatwy w układaniu. Pomimo niskiej gramatury woal jest odporny na uszkodzenia, nie odkształca się i nie deformuje. Jest też mało podatny na zaplamienie i łatwy w utrzymaniu czystości: można go prać w pralkach automatycznych, w temperaturze do + 40°C. Woal można też prasować, co pozwala na łatwe przywracanie materiałowi estetycznego wyglądu. Wykorzystanie do produkcji poliestru sprawia, że jasne woale nie żółkną, a odmiany kolorowe zachowują intensywność barw nawet po wielu praniach.

Posiadamy w stałej ofercie klasyczny i najbardziej popularny woal gładki biały oraz écru. Oprócz tego dostarczamy woale w bardzo intensywnych kolorach, takich jak róż, fiolet, bordo, limonka, a nawet brąz i czerń. Wszystkie woale mają szerokość 300 cm, która pozwala na bardzo szerokie zastosowania.

Jakie są zastosowania woali gładkich?

Podstawowym przeznaczeniem woali gładkich jest szycie firan i zasłon. Półprzezroczysty materiał to doskonała alternatywa dla tkanin zasłonowych typu blackout. Ilość wpadającego światła można regulować, dodając kolejne warstwy woalu lub stosując różnego typu marszczenia. Firany z woalu na taśmie mogą być spektakularnym elementem aranżacji wnętrz. Nadają się nie tylko do salonów czy sypialni, ale powstają z nich także dekoracje sal weselnych i bankietowych. Woale sprawdzą się przy zdobieniu stołów, ale także ścian i sufitów: są bardzo lekkie i łatwe w podwieszaniu. Kokardy i draperie z woalu to klasyczne elementy dekoracyjne – sposób na szybką odmianę stylistyki wnętrz. Szeroki wybór kolorów woalu sprawia, że można je dobrać do charakteru aranżacji i rodzaju wydarzenia.

Należy podkreślić, że woal gładki nadaje się również na kreacje ślubne. Można go używać jako ciekawego dodatku lub głównego materiału do produkcji damskiej garderoby. Sprawdza się jako tkanina na lekkie i przewiewne letnie sukienki. Jest też bardzo kreatywnym surowcem na kostiumy teatralne oraz samodzielnie przygotowywane stroje karnawałowe. Na zakończenie warto wspomnieć, że woal jest tanim i użytecznym materiałem na wszelkiego rodzaju osłony przed owadami – zarówno na klasyczne moskitiery wokół łóżek, jak i siatki montowane w oknach i drzwiach.

Więcej
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów