Tkaniny bawełniane - 100% bawełna

Informacja

Nowe produkty

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Tkaniny bawełniane

Ważną pozycją w ofercie naszego sklepu są tkaniny bawełniane na odzież roboczą. Posiadamy w stałej sprzedaży kilkadziesiąt kolorów materiałów wykonanych w 100% z naturalnej bawełny. To jeden z najchętniej wybieranych surowców do produkcji odzieży – zarówno roboczej, jak i tej do codziennego użytku. Bawełna doskonale przyjmuje barwniki: wykonane...

Ważną pozycją w ofercie naszego sklepu są tkaniny bawełniane na odzież roboczą. Posiadamy w stałej sprzedaży kilkadziesiąt kolorów materiałów wykonanych w 100% z naturalnej bawełny. To jeden z najchętniej wybieranych surowców do produkcji odzieży – zarówno roboczej, jak i tej do codziennego użytku. Bawełna doskonale przyjmuje barwniki: wykonane z niej materiały oferujemy w równie szerokiej palecie kolorów, jak tkaniny bawełniano-poliestrowe czy poliestrowo-bawełniane.

Zalety tkanin w 100% wykonanych z bawełny

Bawełna odznacza się dobrymi parametrami użytkowymi. Jednym z najważniejszych jest komfort noszenia: materiały bawełniane są przyjemne w dotyku, dobrze się układają i posiadają dużą trwałość. Ponadto są cenione za lekkość i przewiewność. Doskonale znoszą częste pranie i prasowanie, co pozwala na długo zachować estetyczny wygląd odzieży. Jeżeli to konieczne, to bawełniane ubrania można nawet podsuszać żelazkiem. Przy tej okazji przeprowadzamy bardzo skuteczną dezynfekcję, co może mieć duże znaczenie w przypadku odzieży wykorzystywanej np. w służbie zdrowia czy przemyśle spożywczym.

Bawełna jest surowcem naturalnym, który nie powoduje alergii: nie uczula, nie podrażnia skóry. Odzież wykonaną z bawełny można komfortowo nosić wprost na gołym ciele: nie odczujemy świądu czy charakterystycznego dla innych materiałów “gryzienia”.

Interesującą właściwością ubrań z bawełny jest też możliwość noszenia w skrajnie różnych temperaturach. Na upały doskonale nadają się przewiewne tkaniny o niskiej gramaturze, natomiast grubsze materiały bawełniane bardzo dobrze chronią przed chłodem. Czysta bawełna zapewnia dobrą wymianę gazową, jest przewiewna i oddychająca. W trakcie intensywnego wysiłku i pocenia się skóry bawełna ogranicza powstawanie nieprzyjemnego uczucia mokrego ubrania.

Zastosowania materiałów bawełnianych o wysokiej gramaturze

Materiały bawełniane oferujemy w kilku różnych gramaturach z przedziału 240-380 g/m2. Tak duża gęstość materiału w sposób jednoznaczny wskazuje na jego zastosowanie: bawełna o zwartym splocie i zdecydowanych, jednolitych kolorach jest cenionym surowcem na odzież roboczą i zawodową. Masywna tkanina doskonale nadaje się do ochrony przed kurzem, opiłkami i innymi suchymi zanieczyszczeniami w środowisku pracy. Chroni też dobrze przed przegrzewaniem się ciała oraz przed gwałtowną utratą ciepła. Do tego ostatniego celu doskonale nadaje się flanela bawełniana w kratę, którą oferujemy w kilku wersjach kolorystycznych.

Więcej

Podkategorie

 • Tkanina bawełniana FLANELA KRATA

  Popularna flanela bawełniana jest tkaniną, która należy do grupy tzw. welurów drapanych. Materiały te powstają w wyniku specjalnej obróbki mechanicznej: powierzchnia tkaniny jest drapana aż do wytworzenia odpowiedniej grubości meszku. Ostatnim etapem jest strzyżenie, które nadaje pożądaną wysokość okrywie runowej.

  Pierwotnie flanela była wytwarzana z włosia i sierści zwierząt hodowlanych, w tym przede wszystkim owiec. Obecnie znacznie bardziej popularne są flanele produkowane z wysokiej jakości bawełny. Dzięki temu są lekkie, przewiewne, a jednocześnie stanowią skuteczną barierę termiczną. Oferowana przez nas flanela to mocny materiał tkany splotem płóciennym. Dzięki temu, pomimo agresywnej obróbki mechanicznej, zachowuje bardzo dużą odporność na rozrywanie i wypychanie. W efekcie flanelę można z powodzeniem stosować do produkcji odzieży roboczej.

  Wszyscy znają koszule robocze z kraciastej flaneli: to element garderoby ceniony za komfort noszenia i ochronę przed chłodem. Są powszechnie stosowane przez osoby pracujące fizycznie, w tym szczególnie na otwartej przestrzeni. Flanela jest też powszechnie wykorzystywana jako materiał ocieplający do odzieży roboczej i turystycznej.

  Dlaczego flanela w kratę jest tak popularna?

  Charakterystyczna flanela w kratę rozpoczęła swoją wielką karierę w USA jeszcze w XIX w., gdy uszyto z niej pierwsze koszule robocze. Nosili je amerykańscy pionierzy w komplecie z jeansami w kolorze indygo. Roboczy strój farmerów, budowlańców i robotników fabrycznych w latach 60. XX w. przeniknął do świata mody. Na fali młodzieżowych rewolt i ruchu flower power jeansy i kraciaste koszule weszły na trwałe do streetwearu. Stały się symbolami buntu, niezależności i sprzeciwu wobec mainstreamowej kultury.

  Obecnie każdy mężczyzna ma przynajmniej jedną koszulę w kratę. Panowie ceniący sobie lumberjack style powinni dysponować kilkoma kraciastymi koszulami, które tworzą nieodłączne trio z jeansami i starannie wypielęgnowaną brodą. Najmodniejsza jest oczywiście klasyczna koszula w czerwono-czarną kratę. Jednak doskonale wyglądają również zestawienia czerni z kolorem żółtym czy białym.

  Flanela w kratę ma zastosowania znacznie wykraczające poza produkcję koszul. To materiał, z którego można szyć koce piknikowe, kocyki dla dzieci, kapcie, kamizelki, ciepłe szlafroki i piżamy, a także zabawki. Flanela sprawdza się też jako element dekoracyjny przy szyciu toreb i plecaków. Nadaje się też dobrze na szaliki i ciepłe czapki.

na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 34 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 34 elementów